Magnifique opportunité en parfait état Prête à la livraison, garantie, reprise, leasing possible.
| Body style | Coupe |
| First registration date | 07.2008 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'925 kg |
| Kerb weight | 1'705 kg |
| Type approval number | 1AB530 |
| Cubic capacity | 4'735 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 89'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 313 kW / 426 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 13.2 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 312 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 144'520 |
| Price | CHF 39'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.