* CH-Fahrzeug Aus 1 Hand * S-LINE / Panoraamdach / VirtualCockpit / ACC Distanzregelung / Spurhalteassist / Leder / Ambienetebeluchtung / Totwinkelassist / 20 Zoll Alu / Kühlbare Sitze Vorne / Matrix Led Scheinwerfer / KeyLesGo / Frisch AB Service MFK *
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'160 kg |
| Kerb weight | 1'825 kg |
| Trailer load braked | 1'700 kg |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Aufpreis Von 699 CHF |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 165'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 64'500 |
| Price | CHF 23'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.