**Aktion Leasing ab 179.- Fr. mtl.**
| Body style | Wagon |
| First registration date | 01.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'535 kg |
| Kerb weight | 1'955 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1MG248 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 179'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 125 kW / 170 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 5.6 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 145 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 87'050 |
| Price | CHF 17'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.