Mercedes-Benz Automobili SA, Lugano-Pazzallo | Merbag
Via Pian Scairolo 31
Pazzallo / TI
Tel: 091 201 39 99
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'550 kg |
| Kerb weight | 2'203 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 015304127010 |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 37'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 145 kW / 197 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 84'191 |
| Price | CHF 51'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.