Propre, carnet de service à jour, 2 clés. Expertisé et garantie
| Body style | convertible |
| First registration date | 05.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'485 kg |
| Kerb weight | 2'130 kg |
| Type approval number | 1BN633 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km NSA Garantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 126'451 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 235 kW / 320 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 04.2020 |
| Fuel consumption | 7.5 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 195 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 137'100 |
| Price | CHF 45'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.