CH-Fahrzeug mit Werksgarantie Gratisservice aus erster Hand, Surround View, HiFi Premium Soundsystem, Daytona Sitzdesign
| Body style | Coupe |
| First registration date | 03.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 1'952 kg |
| Kerb weight | 1'735 kg |
| Car-Nr. | 57 |
| Cubic capacity | 2'992 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate Ferrari Werksgarantie. Gratisservice 7 Jahre |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 1'590 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 610 kW / 830 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 25 km |
| Battery capacity | 7.5 kWh |
| New price | CHF 360'000 |
| Price | CHF 239'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.