KEF Audio, Ausweichassistent, Highway Driver Assist, Metallic-Lackierung, Pack Aerodynamik, Safe Space Technology mit Lidar, Sound-System Surround, Spurwechselassistent
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'595 kg |
| Type approval number | 1LD404 |
| Car-Nr. | 10295 |
| Warranty | 5 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 28'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 450 kW / 611 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Energy efficiency | d |
| Electric range | 535 km |
| Battery capacity | 111.0 kWh |
| New price | CHF 158'360 |
| Price | CHF 89'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.