Garantie ab 1. Inv: 5 Jahre / 100'000km, Black-Style, Navi Discover Pro, LED-Matrix, 360 Kamera, Wärmepumpe, ACC, Spurhalte- uns Spurwechselassist, Sitzheizung, Lenkradheizung, uvm.
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'280 kg |
| Kerb weight | 2'057 kg |
| Car-Nr. | 5012287 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km Auf Batterie 8 Jahre / 160'000km Garantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 170 kW / 231 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Electric range | 546 km |
| Battery capacity | 82.0 kWh |
| New price | CHF 46'250 |
| Price | CHF 35'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.