VEHICULE SUISSE EXPERTISÉ LE 03.07.2023 SERVICES SUIVIS AUPRÈS D'AGENCE HONDA
ASAJ AUTOMOBILES
Route de la Parqueterie 23
La Tour-de-Trême / FR
Tel: 026 302 34 78
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 10.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'555 kg |
| Kerb weight | 1'146 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 1HA316 |
| Cubic capacity | 1'339 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | purple |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 173'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 73 kW / 100 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 07.2023 |
| Fuel consumption | 6.5 / 4.7 / 5.4 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 128 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 23'000 |
| Price | CHF 3'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.