Turbo neuf changé à 276000 km.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2008 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'000 kg |
| Kerb weight | 2'523 kg |
| Type approval number | X |
| Chassis Number (VIN) | WV2ZZZ7HZ9H082777 |
| Cubic capacity | 2'461 cc |
| Cylinders | 5 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 284'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 128 kW |
| Doors | 4 |
| Price | CHF 8'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.