-Anhängerkupplung-Lenkradheizung mit Sitzheizung h. v. und Sitzbelüftung v.-Ledersitze-Navigationssystem-360 Rundumsicht Kamera und Parksensoren-20 Alu Räder-Head Up Display-Adaptiver Tempomat-
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'540 kg |
| Kerb weight | 2'175 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1HC487 |
| Warranty | 60 Monate Laufende Hyundai Garantie bis 11.2026 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 95'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Energy efficiency | c |
| Electric range | 430 km |
| Battery capacity | 72.6 kWh |
| Price | CHF 22'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.