**FRISCH AB MFK INKL. VETERANPRÜFUNG l TOP GEPFLEGTES SAMMLERFAHRZEUG l ORIGINALZUSTAND l SCHIEBEDACH**
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.1982 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'110 kg |
| Kerb weight | 1'660 kg |
| Type approval number | 054156 |
| Cubic capacity | 2'746 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 93'570 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 136 kW / 185 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 06.2023 |
| New price | CHF 50'750 |
| Price | CHF 21'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.