Model 2022, Extra Lang version, 2.0 HDI, 6 Gang, DVD-Navigation, 3 Sitze, CarPlay, Klimaautomatik, Tempomat, Bluetooth, Fahrt-Modus, Parksensor, Nutzlast 1225 Kg, DAB, USB / AUX ........ 12 Monate Garantie
Silm Automobile GmbH
Schwarzenburgstrasse 844
Niederscherli / BE
Tel: 031 516 45 85
| Body style | Minibus |
| First registration date | 12.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'830 kg |
| Kerb weight | 1'735 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 3CD142 |
| Car-Nr. | 2162 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 62'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 12.2021 |
| Fuel consumption | 5.7 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 126 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 49'203 |
| Price | CHF 16'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.