| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'880 kg |
| Kerb weight | 2'295 kg |
| Car-Nr. | 741902 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 66'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 420 kW / 571 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | d |
| Battery capacity | 93.4 kWh |
| Price | CHF 57'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.