Park-Paket inkl. 360-Kamera, Sitzklimatisierung, Anhängevorrichtung, etc.
Mercedes-Benz Automobil AG, Personenwagen-Zentrum Bern | Merbag
Stauffacherstrasse 145
Bern-Wankdorf / BE
Tel: 031 516 25 45
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'580 kg |
| Kerb weight | 2'010 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Type approval number | 1MH648 |
| Car-Nr. | 003167400010 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate Garantie: 12 Monate Occasionsgarantie / Kostenloser Service 10 Jahre oder 100'000 Km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 82'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 375 kW / 510 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14.1 / 8.7 / 12.9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 292 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 164'484 |
| Price | CHF 65'520 |
Note: actual equipment may differ from that listed.