* ACC * Agility Fahrwerk * 360 Kamera * Car Play * AHK * AMG Line * Night Paket * Partikelfilter neu * Ambientebeleuchtung * Akkustikpaket *
| Body style | Minivan |
| First registration date | 06.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'490 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 7999 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 50'250 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.7 / 6.2 / 6.7 |
| CO2 emissions | 177 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 89'900 |
| Price | CHF 62'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.