Propre, 2 clés, roues été hiver. Véhicule vendu non expertisé, possibilité de l'expertiser du jour.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 06.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'930 kg |
| Kerb weight | 1'435 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 237'484 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2024 |
| Fuel consumption | 5.7 / 4.3 / 4.8 |
| CO2 emissions | 125 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 35'700 |
| Price | CHF 6'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.