CH-Fahrzeug, stylischer Mini SUV für kleines Geld, coole Ausstattung - Rückfahrkamera, Navi, Bluetooth, Klimaautomatik, CD, AUX, Tempomat und vieles mehr
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'710 kg |
| Kerb weight | 1'307 kg |
| Trailer load braked | 1'250 kg |
| Cubic capacity | 1'197 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 4000 km Auto Hilber Base, optional 12 Monate oder 20'000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 58'850 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2025 |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 11'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.