Techart Monochrome**Limited Edition**Spezialumbau**Sonderlackierung**785PS**Aerokit**Techart Interieur*Top Ausstattung**
| Body style | Coupe |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'020 kg |
| Kerb weight | 1'715 kg |
| Car-Nr. | NR 866 |
| Cubic capacity | 3'745 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 24 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | black |
| Mileage | 1'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 577 kW / 785 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 545'000 |
| Price | CHF 499'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.