Panoramadach, S-Line, 20 Zoll Räder , Exterieur Paket Schwarz, 4 Jahre Garantie oder 120000 km, LED Scheinwerfer, elek Heckklappe, Klimaanlage Plus, Audi Soundsystem
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'405 kg |
| Kerb weight | 1'980 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km Werks Garantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 200 kW / 272 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| Electric range | 104 km |
| Battery capacity | 25.7 kWh |
| Price | CHF 59'890 |
Note: actual equipment may differ from that listed.