Mit 7 Sitze, Anhängevorrichtung, Travel Assist, Frontscheibe heizbar, Matrix LED
Garage Gautschi AG Langenthal
Bützbergstrasse 98
Langenthal / BE
Tel: 062 511 28 55
| Body style | Van |
| First registration date | 02.2026 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'080 kg |
| Kerb weight | 2'195 kg |
| Car-Nr. | 184D20119738 |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 2026-02-25, 60 Monate oder 100000 km 60 Monate Neuwagengarantie ab Datum der 1. Immatrikulation |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 1'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 180 kW / 245 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 2.8 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 64 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 90 km |
| Battery capacity | 19.7 kWh |
| New price | CHF 93'440 |
| Price | CHF 64'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.