8 Fach Bereift , Radio CD, Höhenverstellbare Sitze El.Fensterheber Vo+Hi
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2005 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'610 kg |
| Kerb weight | 1'245 kg |
| Type approval number | 1SC3 82 |
| Chassis Number (VIN) | TMBMC6YB33759094 |
| Cubic capacity | 1'390 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | grey |
| Mileage | 160'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 55 kW / 75 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10.8 / 6 / 7.8 |
| CO2 emissions | 187 g/km |
| New price | CHF 22'930 |
| Price | CHF 2'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.