7-Platz-CH-Fahrzeug mit fortlaufender Werkgarantie / TOP Ausstattung inkl. Winterräder.
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'690 kg |
| Kerb weight | 2'187 kg |
| Trailer load braked | 1'350 kg |
| Type approval number | 1hc480 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 58 Monate Fortlaufende Werkgarantie bis 04.2027 |
| Exterior colour | brown |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 41'100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 195 kW / 265 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 1.6 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 37 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 58 km |
| Battery capacity | 13.8 kWh |
| New price | CHF 68'700 |
| Price | CHF 33'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.