Navi, Stoff-Sportsitze, Tempomat, Keyless, Rückfahrkamera, 17'' Alu, Sitzheizung, CarPlay, usw.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 09.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'839 kg |
| Kerb weight | 1'453 kg |
| Trailer load braked | 1'650 kg |
| Car-Nr. | 1198 |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 38'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 117 kW / 160 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.1 / 5.1 / 5.8 |
| CO2 emissions | 133 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.