| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'500 kg |
| Kerb weight | 1'845 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | U |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality 1 Garantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 113'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.3 / 5.1 / 5.5 |
| CO2 emissions | 143 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 76'000 |
| Price | CHF 26'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.