Frisch ab MFK, Servicegepflegtes Fahrzeug, Tempomat, Parksensoren hinten, Klimaanlage, 8-fach bereift
| Body style | Wagon |
| First registration date | 04.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'610 kg |
| Kerb weight | 1'105 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1RB780 |
| Car-Nr. | 677.172.149 |
| Cubic capacity | 1'149 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 74'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 54 kW / 73 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.6 / 4.9 / 5.5 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 127 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 14'900 |
| Price | CHF 7'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.