Standheizung, Lenkradheizung, Anhängerkupplung, Panorama Glasdach, Driving Assistant Plus, Parking Assistant Plus, Harman/Kardon, Ambiente Beleuchtung u.v.m
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'500 kg |
| Kerb weight | 1'930 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 30'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 153 kW / 208 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 57'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.