** AB-MFK ** Service gepflegt ** Navi ** Xenon ** Leder ** PDC ** Rückfahrkamera ** Glasschiebe-/Hebedach ** AHK 3500 kg **
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'150 kg |
| Kerb weight | 2'490 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 2'987 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km gegen Aufpreis auf Motor und Getriebe |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 169'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 155 kW / 211 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6a |
| Price | CHF 14'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.