**CH-Fz.**Aus 1. Hand TOP Ausstattung**AMG-Line, Pano, Assistenz-Paket, 360 Kamera, Lederausstattung, u.v.m**Gratisservice Mercedes**
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'510 kg |
| Kerb weight | 2'128 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Laufende Werksgarantie 11.2026 |
| Exterior colour | Beige |
| Interior colour | black |
| Mileage | 32'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 11.2023 |
| Fuel consumption | 7.5 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 170 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 54'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.