**CH-Fz.**Top gepflegt ausgestattet**Pano, 7-Plätzer, AHK, Sitzheizung vo. hi., Infotainment Bildschirme hinten, u.v.m**Frisch ab Service MFK**
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'285 kg |
| Kerb weight | 2'740 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1BQ498 |
| Cubic capacity | 4'395 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Gegen Aufpreis |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 98'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 390 kW / 530 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2023 |
| Fuel consumption | 13.5 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 308 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 58'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.