AMG Line, Premium Plus Paket, Park-Paket mit 360-Kamera, Head-up-Display, etc.
Mercedes-Benz Automobil AG, Personenwagen-Zentrum Bern | Merbag
Stauffacherstrasse 145
Bern-Wankdorf / BE
Tel: 031 516 25 45
| Body style | Wagon |
| First registration date | 04.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'160 kg |
| Kerb weight | 1'769 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 003166526010 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Garantie: 12 Monate Occasionsgarantie / Kostenloser Service 10 Jahre oder 100'000 Km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 39'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 165 kW / 224 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 74'210 |
| Price | CHF 42'520 |
Note: actual equipment may differ from that listed.