Sehr gepflegt aus erster Hand, Lückenloses Serviceheft, Sitzheizung, 8 fach bereift, Bluetooth, Tempomat, Klimaautomatik, frisch ab Service MFK, 12 Monate Garantie
| Body style | Van |
| First registration date | 04.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'940 kg |
| Kerb weight | 1'535 kg |
| Trailer load braked | 1'620 kg |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 78'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 115 kW / 156 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 8.1 / 4.7 / 5.9 |
| CO2 emissions | 137 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 8'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.