Mercedes-Benz Automobil AG, Stäfa | Merbag
Seestrasse 153
Stäfa / ZH
Tel: 044 546 66 75
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'300 kg |
| Kerb weight | 2'908 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 001318361000 |
| Cubic capacity | 2'989 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km exkl. Ablieferungspauschale |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| New price | CHF 188'892 |
| Price | CHF 168'099 |
Note: actual equipment may differ from that listed.