CH-FZ, AHK 800 KG, SITZHEIZUNG, FRONTSCHEIBENHEIZUNG, DAB, AUTOMAT, SOMMER WINTERRÄDER, FRISCH AB MFK, FRISCH AB SERVICE
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 09.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'480 kg |
| Kerb weight | 1'055 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1fc465 |
| Cubic capacity | 875 cc |
| Cylinders | 2 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km OPTIONAL |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 44'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 63 kW / 85 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.8 / 3.7 / 4.1 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 95 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 17'190 |
| Price | CHF 9'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.