Ab Service MFK, 12 Monate Garantie, Top Ausstattung, *Leasing/Finanzierung möglich*
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'805 kg |
| Kerb weight | 2'405 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1MH296 |
| Car-Nr. | 009972 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 145'055 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 345 kW / 469 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 07.2025 |
| Fuel consumption | 11.6 / 6.8 / 8.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 200 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 141'400 |
| Price | CHF 44'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.