MERBAG ZOLLIKON/ FINANZIERUNG / EINTAUSCH MÖGLICH / TELEFONISCHE ANMELDUNG GEWÜNSCHT
Mercedes-Benz Automobil AG, Zollikon | Merbag
Rotfluhstrasse 54
Zollikon / ZH
Tel: 044 546 18 44
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'570 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 335201833010 |
| Cubic capacity | 2'987 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 15000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 73'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 155 kW / 211 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 13.6 / 9.8 / 11.2 |
| CO2 emissions | 295 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 134'248 |
| Price | CHF 60'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.