Véhicule Suisse, Pack RS, sièges cuir Sport RS, échappement RS, rabaissée, DAB/AUX/Bluetooth, BANGOLUFSEN Sound, Audi Drive Select, Keyless, volant sport, ASSIT PARK, tempomat adaptatif, très belle, très bien équipée, entretenue....
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'020 kg |
| Kerb weight | 1'595 kg |
| Type approval number | 1AD645 |
| Cubic capacity | 2'480 cc |
| Cylinders | 5 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 133'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.2 / 6.3 / 8.1 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 189 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 67'250 |
| Price | CHF 28'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.