EDITION 30, Véhicule Suisse, kit carrosserie complet homologué, échappement sport, rabaissée, jantes alu 19*, moteur neuf forgé complet (18346.- de frais), climatisation, BV automatique, vitres teintées, très très bien équipée, très belle.....
| Body style | Sedan |
| First registration date | 10.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'860 kg |
| Kerb weight | 1'464 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1VD462 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 4954 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 244'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 169 kW / 230 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.3 / 6.3 / 8.3 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 194 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 45'160 |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.