Véhicule Suisse, jantes spéciales 15*, climatisation, Radio CD/Bluetooth/AUX/USB, Hardtop + bâche d'été, BV automatique, 4X4, crochet d'attelage 1600Kg, échappement REMUS, très belle, entretenue...
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.1998 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'975 kg |
| Kerb weight | 1'570 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1JA804 |
| Cubic capacity | 3'960 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 6 Monate oder 6000 km |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 193'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 130 kW / 177 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 18.6 / 9.3 / 12.7 |
| CO2 emissions | 325 g/km |
| Euro norm | euro-2 |
| New price | CHF 40'750 |
| Price | CHF 18'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.