Véhicule Suisse, climatisation, 7places, BV automatique, caméra de recul, Assit Park, très bien équipée, vitres teintées, Radio/AUX/Bluetooth/USB/Navigation, régulateur vitesse
| Body style | Van |
| First registration date | 01.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'480 kg |
| Kerb weight | 1'975 kg |
| Trailer load braked | 1'360 kg |
| Type approval number | 1DC625 |
| Cubic capacity | 2'736 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 115'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 136 kW / 185 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 15 / 7.6 / 10.3 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 246 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| Price | CHF 11'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.