Véhicule Suisse, jantes 18*, sièges cuir Bi-color, climatisation, Assit parking, régulateur de vitesse, très très belle, entretenue, très bien équipée, service à jour avec carnet de service, phares xénon, sièges chauffants....
| Body style | Wagon |
| First registration date | 03.1999 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'290 kg |
| Kerb weight | 1'790 kg |
| Type approval number | 1MC590 |
| Cubic capacity | 5'439 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 3 Monate oder 5036 km |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 240'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 260 kW / 354 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 07.2023 |
| Fuel consumption | 18.3 / 9.4 / 12.6 |
| CO2 emissions | 301 g/km |
| Euro norm | euro-2 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.