Véhicule Suisse, cuir, climatisation, BV automatique, jantes alu 16*, régulateur de vitesse, assit Park, bien équipée, entretenue....KILOMETRES GARANTIS 1 PROPRIETAIRE
| Body style | Coupe |
| First registration date | 10.1998 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'920 kg |
| Kerb weight | 1'495 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1MC570 |
| Cubic capacity | 3'199 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 3 Monate oder 5000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 49'950 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 160 kW / 218 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 15.1 / 7.4 / 10.1 |
| CO2 emissions | 242 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 70'250 |
| Price | CHF 10'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.