BLACK EDITION 30/40, Véhiucle Suisse, sièges cuir + chauffants, jantes alu avec Pneus tout-terrain, marche-pieds, climatisation, 4X4, Crochet d'attelage 3500Kg, 9 places, BV manuelle, Navigation, très très bien équipée, entretenue...
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2006 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 9 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'950 kg |
| Kerb weight | 2'125 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1LC540 |
| Cubic capacity | 2'495 cc |
| Cylinders | 5 |
| Warranty | 3 Monate oder 5000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 79'100 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 12.5 / 9.5 / 10.5 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 299 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| Price | CHF 47'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.