Véhicule Suisse, Jantes alu 15*, cuir, BV manuelle, capote neuve, très très belle et soignée, entretenue, véhicule vétéran...
| Body style | convertible |
| First registration date | 07.1984 |
| Vehicle condition | Classic(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'360 kg |
| Kerb weight | 1'055 kg |
| Type approval number | 001785 |
| Cubic capacity | 1'962 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 182'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 94 kW / 128 PS |
| Doors | 2 |
| Price | CHF 13'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.