HANNOVER EDITION, Dehler 2+2, Véhicule Suisse, toilette, 4 lits, douche, cuisine, chauffage stationnaire Webasto, 6 places, entretenue, bien équipée, portes-vélos...
| Body style | Minivan |
| First registration date | 07.1990 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 6 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'510 kg |
| Kerb weight | 1'870 kg |
| Type approval number | 1V6233 |
| Cubic capacity | 1'587 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 5008 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 151'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 51 kW / 69 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 07.2022 |
| Euro norm | euro-1 |
| Price | CHF 22'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.