Véhicule Suisse, Suivi chez Range Rover, Options : Cuir, Crochet, Toit Panoramique, Climat Auto, Jantes Alu 22p, HomeLink, Vitres Teintées, ACC Régulateur adaptif, Intérieur Wengé, Etc
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'350 kg |
| Kerb weight | 2'709 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1LE257 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 60 Monate Garantie Land Rover |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | black |
| Mileage | 46'700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 375 kW / 510 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 0.9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 21 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 113 km |
| Battery capacity | 38.2 kWh |
| New price | CHF 239'159 |
| Price | CHF 129'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.