Véhicule Suisse, Suivi chez Audi, Options : Pack Confort, Pack Infotainment, Pack Sport S-Line, Pack Technologique Plus, Revêtement du toit en Noir, Vitres Teintées, Toit Panoramique, Etc..
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'435 kg |
| Kerb weight | 2'075 kg |
| Trailer load braked | 1'750 kg |
| Type approval number | 1AK689 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 70'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 2.5 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 58 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 45 km |
| Battery capacity | 14.1 kWh |
| Price | CHF 35'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.