Véhicule Suisse, Version 4 Places, Suivi Chez Aston Martin, Options : Cuir, Sièges Chauffants + Ventil, Jantes Alu 20p, Intérieur Piano Black, HomeLink, Etc..
| Body style | Coupe |
| First registration date | 11.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'070 kg |
| Kerb weight | 1'814 kg |
| Type approval number | 1AB591 |
| Cubic capacity | 5'935 cc |
| Cylinders | 12 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 37'250 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 422 kW / 574 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 12.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 298 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 124'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.