1. Hand, sehr gepflegt, inkl. Winter-Räder, frisch ab MFK
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'270 kg |
| Kerb weight | 1'765 kg |
| Trailer load braked | 1'650 kg |
| Type approval number | 1TA686 |
| Cubic capacity | 2'494 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality1 Garantie Versicherung |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 77'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 145 kW / 197 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2024 |
| Fuel consumption | 5.1 |
| Energy efficiency | b |
| CO2 emissions | 118 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Battery capacity | 1.6 kWh |
| New price | CHF 49'000 |
| Price | CHF 23'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.