Ab Service und MFK neu, 4 Winterräder, Klimaanlage, Tempomat, 7 Plätzer
Garage W. Blatter GmbH
Winterhaldenstrasse 26
Heimberg / BE
Tel: 033 511 08 84
Tel: 079 340 99 51
| Body style | Van |
| First registration date | 04.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'205 kg |
| Kerb weight | 1'503 kg |
| Type approval number | 1XB383 |
| Chassis Number (VIN) | 3609 |
| Cubic capacity | 1'796 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | grey |
| Mileage | 74'800 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 9 / 5 / 7 |
| CO2 emissions | 168 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 26'950 |
| Price | CHF 8'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.